“Ярмарок щедрості” від Путіна: що за це буде?

3Росія надає Україні 15 млрд. доларів комерційного кредиту, знижує ціну на газ до $268,5 за тисячу кубометрів, а також підписує «план дій» щодо врегулювання торговельних обмежень у двосторонній торгівлі до кінця 2014 року.

Росія надає України 15 мільярдів доларів комерційного кредиту. Про це повідомив російський президент Володимир Путін на прес-конференції, передає РІА «Новости».

«Маючи на увазі ті проблеми, про які я сказав, в українській економіці, пов’язані, як я вважаю, значною мірою зі світовою фінансовою економічною кризою, з метою підтримки бюджету України уряд РФ ухвалив рішення розмістити у цінних паперах українського уряду частину своїх резервів із Фонду національного добробуту обсягом 15 мільярдів доларів США», – сказав В. Путін.

Ця сума співставна з обсягом коштів, що виділяються з цього фонду на російські інфраструктурні проекти.

Окрім того, «Газпром» і «Нафтогаз України» за присутності президентів двох країн сьогодні підписали доповнення до «Контракту на купівлю-продаж, поставки, обсяги та умови транзиту природного газу на 2009-2019 рік» від 19 січня 2009 року.

Як заявив на прес-конференції за підсумками підписання В. Путін, цей документ дозволяє «Газпрому» поставляти газ на Україну за ціною $268,5 за тисяч кубометрів (зараз вона становить понад $400).

«У кожному разі, ми вважаємо, що це теж тимчасове рішення. Маючи на увазі, що довгострокові, довготривалі домовленості мають і будуть досягнуті. Це стосується і поставок газу на Україну, це стосується і забезпечення безперебійного транзиту російським споживачам у Європі», – заявив президент РФ.

«Росія готова й далі йти назустріч нашим партнерам, але перед нами стоїть завдання виробити дійсно ефективну і довгострокову схему взаємодії», – додав Путін.

Водночас він сказав, що питання про приєднання України до Митного союзу на сьогоднішній зустрічі в Москві не обговорювали. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, рішення уряду РФ розмістити в цінних паперах України частину резервів ФНБ не пов’язане з жодними умовами.

«Це не пов’язано з якимись умовами, ні з підвищенням, ні з пониженням, ні з заморожуванням соціальних стандартів, пенсій, допомоги або витрат. І хочу всіх заспокоїти, сьогодні ми взагалі не обговорювали питання про приєднання України до Митного союзу», – сказав В. Путін.

Сьогодні ж Росія й Україна підписали план дій щодо врегулювання торговельних обмежень у двосторонній торгівлі на 2013-2014 роки. Відповідний документ підписали міністри економіки двох країн за підсумками засідання міждержавної комісії в Москві, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

А міністри промисловості країн підписали угоду про реалізацію заходів держпідтримки відновлення серійного виробництва літаків сімейства Ан-24 з двигунами Д-18Т та їх модифікаціями.

Також підписано протокол між урядом РФ і КМУ про поставки товарів за виробничою кооперацією в 2014 році та міжурядову угоду про спільні дії з організації будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.

Жодної причини такої дивовижної щедрості сусідів на прес-конференції озвучено не було, як не оприлюднено жодних умов, які мала б виконати Україна у відповідь.

INTV

Advertisements

Позначки:, , , , , , , , , ,

2 responses to ““Ярмарок щедрості” від Путіна: що за це буде?”

  1. Анатолій says :

    Тим, в кого ще є сумніви в тому, хто справжній друг, а хто ворог треба включати свій мозок на повну потужність…….

  2. Анатолий Сухих says :

    Путин настолько боится коренных изменений в Украине, что готов на любые жертвы. Ведь изменения в Украине неминуемо приведут к такому же сценарию в России, а это означает крах его имперских амбиций. И опять же – это не подарок от самодержца, где-то мышеловка есть, она или в процентах кредита или в залоге под этот кредит или еще где-то. Ведь не зря он ввалил дикие деньги в Чечню – результат налицо, в виде карманного Кадырова((

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: