Коморовського закликають звернутися до суду Гааги через побиття польського журналіста в Києві

пеньожек

Народний депутат Геннадій Москаль закликає Президента Польщі Броніслава Коморовського звернутися до Міжнародного суду в Гаазі через побиття польського журналіста, який висвітлював Євромайдан у Києві.

Г. Москаль написав листа Президенту Польщі з проханням посприяти в притягненні українських високопосадовців, які давали накази про застосування сили до мирних мітингувальників, до кримінальної відповідальності через Міжнародний кримінальний суд у Гаазі.

У прес-службі Москаля повідомляють, що підставою для такого прохання стало звернення журналіста польського видання «Krytyka Polityczna» Павла Пєньонжека, котрого міліціонери брутально побили при виконанні ним журналістських обов’язків.

За даними прес-служби, Москаль звертався з вимогою притягнути до відповідальності винних у побитті польського журналіста (як і решти 44 постраждалих журналістів) до Генпрокурора, однак жодної реакції звідти не було — винні досі не встановлені. Відтак, депутат зазначив, що вичерпав в Україні можливості для захисту прав польського журналіста, тому просить Президента Коморовського, як гаранта Конституції, що стоїть на захисті всіх громадян Польщі, звернутися до міжнародного Кримінального Суду з позовом про порушення посадовими особами України статті 7 Римського статуту Міжнародного кримінального суду та притягнення винних, які будуть встановлені судом, до відповідальності.

Москаль наголосив, що зі свого боку готовий надати відомству, яке готуватиме позов до суду, докази і список свідків, що зможуть підтвердити в суді викладені польським журналістом факти.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: